Jak należy przyjmować Citabax?

Lekarz psychiatra zapisał mi CITABAX 20 na sporadyczne tzn. występujące kilka razy (3-5) w miesiącu ataki paniki oraz bardzo nasilonego lęku. Lek mam stosować tylko kiedy wystąpią w/w objawy. Mam obawy czy taki sposób stosowania leku będzie skuteczny. Lekarz twierdzi że tak, ja mam wątpliwości. Proszę o opinię na ten temat.

Witam! Citabax, czyli Citalopram jest lekiem przeciwdepresyjnym (bloker wychwytu zwrotnego serotoniny) zaczyna działać po 2 - 4 tygodniach przyjmowania leku. Nie jest to lek do stosowania doraźnego, żeby uzyskać wyniki terapeutyczne musi być odpowiednio długo stosowany. Leków tego typu nie wolno gwałtownie odstawiać, gdyż może dojść do znacznego nasilenia i eskalacji objawów. Leki tego typu są tylko leczenie objawowym, czyli tłumią lub przygaszają objawy. Leczeniem przyczynowym przy zespołach lękowych jest psychoterapia. Powodzenia W. Łuczkowski.