Zapytaj lekarza

7 1 9 , 8 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lek antydepresyjny Rexetin jest silniejszy od Citabaxu?

witam Mam pytanie dotyczące leków na depresje citabax i rexetin. który z tych leków wykazuje lepsze działanie antydepresyjne? Czy rexetin jest lekiem silniejszym od citabaxu?
ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam! Oba leki – Citabax i Rexetin – są lekami antydepresyjnymi. Za pomocą Citabaxu leczy się depresję i zaburzenia lękowe z napadami lęku z agorafobią lub bez niej. Z kolei Rexetin wskazany jest w leczeniu depresji różnego pochodzenia, w tym depresji lękowej oraz zapobieganiu nawrotom choroby, w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (nerwicy natręctw), w leczeniu fobii społecznej, PTSD i zaburzenia lękowego z napadami lęku z agorafobią lub bez niej. Oba leki należą do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), z tym, że Citabax zawiera substancję czynną – citalopram, a Rexetin – paroksetynę. Działanie antydepresyjne leku zależy od indywidualnych właściwości pacjenta. To, że komuś świetnie pomógł Citabax, nie oznacza, że na nas tak samo fajnie zadziała. Poza tym działanie leku zależy też od dawki. Z tego, co się orientuję Rexetin jest dostępny tylko w dawce 20 mg, natomiast Citabax w dawkach: 10, 20 i 40 mg. Według opinii wielu psychiatrów, Rexetin uznaje się za lek silniejszy i bardziej wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny niż Citabax, choć powtarzam, że działanie leku zależy też od indywidualnych właściwości osoby przyjmującej lek. Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Dzień Dobry,

Na pytanie odpowie lekarz prowadzący, który zna i prowadzi Panią/a, gdyż na farmakoterapię każdy reaguje w sposób indywidualny.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy