Rexetin a nerwica lękowa

Witam, mam 38 lat i nerwice lękową. Byłem u psychiatry, który mi przepisał Rexetin 20mg. Mam brać rano, pierwszy dzień pół tabletki, następne dni całą. Jestem kierowcą nie zawodowym, strasznie obgryzam paznokcie i jestem bardzo nerwowy, wszystko mnie denerwuję, mam czasem takie chwilę jakbym miał się zaraz przewrócić. Serce mam zdrowe jak koń, miałem tomograf głowy, badania na błędnik itp. Czy mogę brać tylko połowę połówki tabletki Rexetin żebym mógł funkcjonować normalnie i być sobą? Czy konieczne jest stosowanie takiej dawki leku Rexetin, jaką przepisał lekarz? Chciałbym brać trochę mniejsze dawki tego leku, bo boję się o skutki uboczne, jakie mogą wystąpić po jego zażyciu. Czy jeśli Rexetin mi pomoże to jak długo mogę zażywać ten lek? Z góry dziękuję za wszystkie informacje w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,
W kwestii brania leków powinien się Pan skontsktować z lekarzem psychiatrą który wypisywał Panu lek. Różnie pacjęci reagują na różne dawki, czasami nawet potrzebna jest zmiana leku.
W kwestii nerwicy z powodu której Pan cierpi sugrowałabym udać się do psychoterapeuty. Podczas terapii może Pan nauczyć się jak radzić sobie z odczuwanym lękiem, z czasem nawet bez stosowania leków.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Www.integral.com.pl

Witam Pana,
wszelkie decyzje o zmianie dawki podejmuje lekarz przepisujący lek. Przez pierwszy okres przyjmowania leków, organizm musi wysycić się ich odpowiednią dawką,aby potem mogło rozpocząć się działanie lecznicze farmaceutyku. W tym czasie może też pojawić się gorsze samopoczucie, które powinno potem ustąpić. Proszę zgłosić się na konsultację i przedstawić lekarzowi wszystkie swoje wątpliwości i obawy. Jak również opisać dolegliwości, które pojawiły się w trakcie przyjmowania leku. Może warto równolegle rozpatrzyć psychoterapię.