Czy można tak odstawić Escitalopram?

Czy lek escitalopram można odstawić odrazu po 11 dniach stosowania (mam objawy niepożądane) i zamienić na propranolol?
KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu

To leki z dwóch różnych grup, o innych wskazaniach. Escitalopram to inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny, propranolol jest beta-blokerem. Wskazania do wdrożenia, przerwania lub modyfikacji terapii określa lekarz prowadzący leczenie. Przez pierwsze 2-4 tygodni stosowania escitalopramu zazwyczaj odczuwalne są wyłącznie objawy niepożądane, efekty terapeutyczne pojawiają się z opóźnieniem. Sugeruję kontakt z lekarzem prowadzącym i kontynuację leczenia do czasu konsultacji.