Czy takie objawy są normlane przy tego typu lekach?

Dzien Dobry, biorę fluoksetyne 20 mg od 2 tyg na nerwice natręctw. Nie widzę jeszcze zbytnio efektów. Jednak jest jedną rzecz, która mnie zadziwia. Nie mogę płakać. Mam wrażenie, że w środku jestem zblokowana i emocje i lęk siedzą scisniete we mnie, odczuwam to i nie mają ujścia. Czy to normalne przy tego typu lekach?

Witam! Leki z grupy SSRI zaczynają swoje działanie terapeutyczne dopiero po 2 - 4 tygodniach ich stosowania, czasem po 6 tygodniach. Poprawa zazwyczaj nie pojawia się równomiernie, czyli jedne objawy są wygaszane wcześniej inne później. Leczenie nerwic samymi tabletkami jest leczeniem objawowym i po odstawieniu leków trafiają się nawroty. Leczeniem przyczynowym jest dobrze dobrana psychoterapia. Najlepiej zastosować obie metody razem. Powodzenia W. Łuczkowski.