Jak mogę brać ten lek?

Dobry wieczór Od 4 dni zażywam ponownie lek Asertin50 2 pierwsze dni po 1/4 teraz kolejne 2 dni po 1/2.Otrzymalam rownież doraźnie Alpragen 0,5 mg. Nie czuje się dobrze , zapewne skutki uboczne. Mam bardzo mocne wahania nastroju , jest dobrze a za chwile taki dół że aż płakać się chce. Do tego jakby nasiliły mi się lęki. No i brak apetytu. Alpregan moge brać doraźnie , czyli moge zawsze wtedy kiedy bierze mnie niepokój i nie puszcza? Z tego co wiem to jest lek uzależniajacy mimo to wzielam raz i od razu pomogł , wzielam 25mg. Dziekuje za odpowiedź

Witam! Psychoterapia jest leczeniem przyczynowym zaburzeń emocjonalnych. Terapia lekami jest leczeniem objawowym (wspomagającym). Stosujemy zazwyczaj leki z grup SSRI i SNRI, które zaczynają działać po 2-4 tygodniach. W tym czasie wzmacniamy efekty uspokajaczami (benzodiazepiny, ataraktyki), które niestety często uzależniają. Benzodiazepiny należy stosować z rozwagą - krótko!!! Powodzenia W. Łuczkowski.