Czy mam uzbroić się w cierpliwość i to przeczekać?

Dzień dobry, Od 9 dni zarzywam lek Arketis. Przez pierwsze 6 dni brałam pół tabletki, a od 3 dni zwiększyłam dawkę zgodnie z zaleceniem lekarza na całą tabletkę rano. Cierpię na depresję. Od trzech dni mój stan się pogorszyl. Nie mam apetytu i cały dzień leżę w łóżku. Czy mam się uzbroić w cierpliwość i to przeczekać? Oprócz leku Arketis biorę jeszcze Alpragen pół tabletki rano i wieczorem oraz Tritico 1/3 tabletki przed snem. Kobieta 36 lat

Witam! Leki z grup SNRI i SSRI zaczynają działać po 2 - 4 tygodniach ich przyjmowania (czasem jeszcze później). W tym okresie możemy nawet czasem mieć wrażenie pogorszenia. Należy ten okres przetrzymać. Powinno być dobrze. Powodzenia i cierpliwości W. Łuczkowski.