Uzależnienie od doraźnego stosowania leku Afobam

Witam. Czy stosując lek Afobam 0,5 mg dorażnie można sie od niego uzależnić? Czy przy tej dawce powoduje tycie? Pozdrawiam. dorota

Należało by określić co, w danym przypadku oznacza doraźnie. Jeśli Pani będzie stosowała lek nie więcej niż 1xdziennie i do 2-3 razy w tygodniu, nie dłużej niż 2-3 miesiąca i podejmie właściwe leczenie przyczynowe lęku (leki przeciwlękowe SSRI lub SNRI oraz ew. psychoterapię), to na pewno Pani się nie uzależni i spokojnie odstawi lek. Afobam w takich dawkach tycia nie powoduje. Pozdrawiam, J. Lenartowicz