Czy podjąć leczenie u psychiatry?

Witam, Proszę o radę. Leczyłam się kiedyś na nerwicę lękową i brałam tabletki, byłam po opieką psychiatry. Znowu nie czuję się najlepiej. Nie wiem co mam robić podjąć leczenie u psychiatry, który przepisze mi tabletki, czy sama sobie kupić coś w aptece na wyciszenie np. valused? Co jest lepsze? Proszę o radę? Czy tabletki które przepisze mi psychiatra są bezpieczne? Czy skutki uboczne tabletek nie są groźne? Tego się najbardziej obawiam. Proszę o radę co jest lepsze leczenie u psychiatry czy łykanie tabletek ziołowych z apteki na własną rękę?

Witam! Nawet szanujący się lekarze starają się nie leczyć siebie i swojej rodziny - nie ma obiektywnego widzenia problemu! Leczenie tabletkami zaburzeń emocjonalnych jest leczeniem objawowym, czyli łagodzi jedynie objawy, a nie usuwa ich przyczyny. Przyczynowym leczeniem są różnego rodzaju oddziaływania psychoterapeutyczne. Najlepsze efekty dają obie metody stosowane razem. Psychiatra, psycholog lub psychoterapeuta. Powodzenia. W. Łuczkowski.