Jak stosować Alprazolam?

Zastanawiam się, na ile rozsądne jest branie piąty raz w tygodniu 0.5mg alprazolamu. Wcześniej bardzo długo nie korzystałem, nawracają mi teraz dosyć mocno stany lękowe, a nie mam jak skonsultować tego z lekarzem. Wyraźnie dostałem informację, żeby używać tego doraźnie, jednak ciągle to wraca, przez co nie potrafię funkcjonować.

Alprazolam występuję w dawce 0,25; 05; 1 i 2 mg. Być może przepisana dawka jest za mała. Jednak proponowałabym kontakt z lekarzem gdyż jak Pan pokreślił benzodiazepiny należy stosować jedynie doraźnie i krótkotrwale. Są to leki uzależniające prowadzące do tolerancji organizmu, a nagłe przerwanie prowadzi do efektu odbicia czyli pogłębienia stanów lękowych sprzed leczenia co powoduje błędne koło, pozdrawiam