Dlaczego spadło moje libido?

Odkąd przyjmuję sertralinę (na zaburzenia lękowe), zdecydowanie obniżyło się moje libido i w ogóle nie mogę osiągnąć orgazmu. Wcześniej absolutnie nie było takiego problemu. Już od stosowania dawki 50mg miałam problem, taki sam jak teraz, obecnie zażywam 100mg, a za tydzień zwiększę dawkę do 150mg. Czy da się to jakoś zwalczyć, czy ten objawy ustąpi dopiero po zakończeniu leczenia?

Witam! Część nowoczesnych leków przeciwdepresyjnych może powodować "zmniejszenie zainteresowania seksem", a w niektórych przypadkach niemożność podjęcia życia płciowego. Występuje to u obu leczonych płci, ale u mężczyzn może dochodzić do przemijającej impotencji. Oczywiście odbija się to także na uczuciach i zdolności przeżywania rozkoszy. Może powodować zobojętnienie. Reakcja na leki jest sprawą osobniczą - nie każdy lek daje takie same skutki u różnych ludzi. Proponuję skontaktować się z lekarzem leczącym, przedstawić mu nurtujący Panią problem i wspólnie uzgodnić dalsze działanie. Są leki p/depresyjne i p/lękowe, które mają mniejszy wpływ na sprawy intymne, może poszukać innego leku. Leki z grupy IMAO podobno nie wpływają na życie seksualne, a niektórzy badacze twierdzą wręcz, że nawet je poprawiają. Trittico na trochę innej zasadzie może dawać wrażenie większej wydolności. Trzeba szukać. Nie należy także zapominać, że podstawowym leczeniem zaburzeń lękowych jest psychoterapia, która nie zaburza życia intymnego. Powodzenia W. Łuczkowski.