Czy w początkowej fazie przyjmowania leków SSRI można uprawiać seks?

Dzień dobry. Czy w początkowej fazie (pierwsze dni, tygodnie) zażywania leków SSRI (Escitalopram 10 mg) można uprawiać seks? Czy może wystąpić tzw. zespół serotoninowy po stosunku, czy może go wywołać jedynie połączenie z innymi środkami farmakologicznymi? Pozdrawiam

Szanowny Panie.
Proszę się nie obawiać o wystąpienie zespołu serotoninowego spowodowanego stosunkiem seksualnym przy stosowaniu escitalopramu. Żadne wytyczne nie ograniczają uprawiania seksu podczas stosowania leków przeciwdepresyjnych z obawy o wystąpienie zespołu serotoninowego.