Zaburzenia lękowe i stosowanie leków a ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego

Witam we wt byłem u psychiatr, który stwierdził zaburzenia lękowe, wcześniej sam to podejrzewałem, ponieważ pojawiały się objawy typu lęk nieokreślony oraz schematyczne mycie np.twarzy przed wyjściem z domu. Dostałem lek mozarin 10mg i tu moje pytanie czy mogę zapaść na zespół serotoninowy? Czy będę wstanie zorientować się że go mam? Od 2 tyg towarzyszy mi myśl że wszytsko to sobie wymyśliłem cała nerwicę. I głupieje, bo na prawdę nie wiem czy sobie nie wkrecam i boje sie, że coś mi się stanie.

Witam Pana, wszystkie te pytania,które Pan tu zamieścił, najlepiej jest zadać swojemu lekarzowi. W procesie leczenia bardzo ważne do niego zaufanie. Pozdrawiam

Zespół serotoninowy może wystąpić
w przypadku przedawkowania leków
z grupy tzw. SSRI lub przy połączeniu
2 leków działających przeciwdepresyjnie,
tzn. leków z grupy SSRI z lekami z grupy
TLPD, SNRI lub IMAO
Jeżeli będzie Pan stosował się
do zaleceń lekarza, to zespół
serotoninowy nie ma szans wystąpienia.
W terapii zaburzeń lękowych
stosuje się dwa podstawowe środki:
leki oraz psychoterapię.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie