Ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego w wyniku stosowania leków na zaburzenia lękowe

Dzień dobry. Przyjmuję 20mg escitalopramu oraz 150mg trazodonu na zaburzenia lękowe. Czy nie grozi mi zespół serotoninowy?

Dzień dobry!

Wszelkie obawy warto osobiście konsultować z prowadzącymi lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Witam,
w teorii leki z grupy SSRI mogą powodować zespół serotoninowy, jednak w praktyce zdarza się to niezmiernie rzadko. Zachęcam aby wszelkie wątpliwości i objawy uboczne konsultować z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka