Uzależnienie od leków a ryzyko zespołu serotoninowego

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości. Od kilku lat nadużywam tramadolu (maksymalna dobowa dawka to 50 - 100 mg), więc nie jest to dużo, ale ciąg ten trwa ok. 2 lat. Zdarzają się przerwy - dzień biorę, dzień nie biorę. Dostałem od zaufanego lekarza rodzinnego wenlafaksynę 35 mg. Moje obawy dotyczą tego, że mogę dostać zespołu serotoninowego po połączeniu tych leków. Nie jestem w stanie zrobić nawet tygodniowej przerwy, aby nie brać tramadolu...

Lek. Katarzyna Szymczak

Ryzyko jest zwiększone, w razie niepokojących objawów proszę o pilny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam