Czy może u mnie dojść do zespołu serotoninowego?

Witam. Psychiatra przepisał mi trittico cr 100 mg na sen oraz escitil 10mg z rana. Moje pytanie brzmi czy łącząc te leki nie doświadcze zespołu serotoninowego ? Gdyż w literaturze podają że nie powinno brać się tych leków razem .

Zakładam, że lekarz prowadzący Pani terapię bierze pod uwagę możliwe powikłania i potencjalne korzyści zdrowotne. Łączenie tych dwóch leków zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego, jednakże nie jest gwarantem możliwych powikłań. W przypadku wystąpienia podwyższonego tętna, uczucia kołatania serca, halucynacji, drgawek, zaburzeń widzenia, kurczów mięśni, biegunki, wymiotów, potów czy uczucia sztywności proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.