Czy może wystąpić u mnie zespół serotoninowy po późniejszym zwiększeniu dawki do 20mg?

Witam. Od pół roku biorę antydepresant z grupy leków SSRI. Dokładnie Oroes. Początkowo moja dawka dzienna wynosiła 10 mg, lekarz kazał zwiększyć dawkę do 20 mg. Jednak ja dzisiaj wzięłam 15 mg, ponieważ boję się skutków ubocznych, chociaż i tak zaczynam je odczuwać. Mam pytanie do specjalistów, czy może wystąpić u mnie zespół serotoninowy po późniejszym zwiększeniu dawki do 20mg? Pozdrawiam

Witam Panią
Zespół serotoninowy może wystąpić w przypadku przedawkowania
leków z grupy tzw. SSRI lub przy połączeniu 2 leków działających
przeciwdepresyjnie, tzn. leków z grupy SSRI z lekami z grupy
TLPD, SNRI lub IMAO
Jeżeli będzie Pani stosowała się do zaleceń lekarza, to zespół
serotoninowy nie powinien wystąpić.
W terapii zaburzeń depresyjnych stosuje się dwa podstawowe
środki: leki oraz psychoterapię.
Farmakologia jest leczeniem objawowym, leki jedynie tłumią
objawy depresji.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję, należy
dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,
Proszę się tego nie obawiać, te dwie rzeczy nie są ze sobą związane.
Zespół serotoninowy poza tym jest wybitnie rzadkim powikłaniem leczenia lekami z grupy SSRI.
Pozdrawiam.