Czy w przypadku takich zmian dawek może wystąpić u mnie zespół serotoninowy?

Witam, Mam nerwicę lękową i depresję. Psychiatra przepisał mi Depratal 60 mg. Biorę po pół tabletki czwarty dzień. Wczoraj w nocy miałam atak paniki i lęku a ciśnienie miałam 147/95, puls 102. Pierwszy dzień jak zaczęłam brać te tabletki to też miałam wysokie ciśnienie. Boję się brać tych tabletek bo to chyba od nich dostałam takiego ciśnienia. Od dzisiaj chcę brać po ćwiartce tabletki, bo boję się że znowu będę miała takie ciśnienie. Czy jak kilka dni będę brała po ćwiartce a potem znowu po połówce to może wystąpić zespół serotoninowy? Proszę o radę, nie wiem co robić. Dziękuję.

Szanowna Pani.
Na nerwice i depresję najlepsza jest aktywność zawodowa i ruchowa, jest Pani młoda kobietą. Szczecin to duże miasto więc można znaleźć dla siebie różnego rodzaju aktywność: bieganie, chodzenie o kijach, pływanie, spacery. Skupianie się tylko i wyłącznie na braniu leków i chorobie powoduje natężenie objawów. Można też skorzystać z różnego rodzaju klubów sportowych gdzie są często ludzie z podobnymi objawami i wtedy łatwiej można dać sobie rade z atakami paniki. Co do leków proszę natychmiast skonsultować się z lekarzem który je wypisał. Pozdrawiam Panią świątecznie i wiosennie.Może Pani do mnie zadzwonić na telefon 603491155
Alicja Jankowska