Jak wygląda i ile trwa krwawienie z odstawienia?

Witam. Stosuje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w zyciu . właśnie jestem w 3 dniu 7-dniowej przerwy. I mam pytanie jak wygląda krwawienie z odstawienia i ile będzie trwało? Czy będzie takie jak normalny okres? Bo jak dzisiaj wstalam to na wkładce miałam spiro krwi i uznalam ze to jest to krwawienie ale nie jestem pewna. Proszę mi powiedzieć jak obfite INO jest i ile trwa

Aleksander Ropielewski

Krwawienie z odstawienia, podobnie jak krwawienie miesięczne może mieć różne nasilenie i czas trwania. Zwykle jest ono krótsze i mniej obfite od krwawienia miesiączkowego. Im dłużej stosuje się terapię antykoncepcyjną tym są one mniejsze i krótsze.