Jak wygląda odbudowa skóry po zabiegu laserem frakcyjnym?

Witam;) Jak wyglada proces odbudowy skory po zabiegu laserem frakcyjnym CO2. 3 dni temu mialam robiony zabieg, moja skora jest w czerwone kwadraty, ktore wypelnione sa malenkimi brazowymi strupkami. Jak powinien wygladac proces gojenia? Czego moge sie spodziewac i kiedy bede mogla wyjsc do ludzi? Z gory dziekuje za odpowiedz.

To wszystko zależy od zastosowanej dawki
Proces gojenia trwa około 2 tygodni
W trakcie należy dbać o higienę, najlepiej stosować preparat antyseptyczny, np. Argosulfan
Efektów należy się spodziewać po kilku miesiącach - nawet ponad pół roku

Zależy, z jakich wskazań był robiony zabieg i jakie parametry zastosowano. Zazwyczaj proces gojenia trwa około tygodnia (u zdrowych pacjentów, stosujących się do zaleceń pozabiegowych). Proszę pamiętaj o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej przez minimum 6 tygodni po zabiegu.

Strupki mogą się utrzymywać około 7 dni. Proszę ich nie zdrapywać. Do około 2 tygodni może mieć Pani zaczerwienioną twarz. Proces gojenia powinien zakończyć się do 4 tygodni ale już po 2 wygląd Pani będzie pozwalał na wszystkie aktywności. Wszystko też zależy od Pani metabolizmu i stosowania się do zaleceń po zabiegu.