Kiedy wygląd skóry po laserze się pojawi?

Witam, Około tydzień temu miałam robiony zabieg laserem tyłowy na bliznę nad ustami. W czwartej dobie po zabiegu odpadły mi niewielkie strupki, ale struktura skory nie jest wyrównana, a jakby wklęsła, w miejscu gdzie wcześniej blizny nie było tylko delikatne przebarwienie. Czy będzie następował jeszcze proces złuszczania i faktura skóry się wyrówna czy zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Skóra po zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym regeneruje się nawet 3 miesiące, jest to bardzo indywidualne - zależy m. in. od zastosowanych parametrów laserowych, obszaru skóry, który został poddany laseroterapii, stosowania się do zaleceń pozabiegowych itd. Kilka dni po zabiegu nie ma możliwości oceny efektu. Zazwyczaj, aby uzyskać optymalny rezultat estetyczny, potrzebna jest seria zabiegów laserowych, co 4-6 tygodni. Proszę pamiętać o bezwzględnej ochronie przeciwsłonecznej. W razie wątpliwości odnośnie procesu gojenia wskazana wizyta kontrolna u lekarza, który wykonał zabieg.