Jak wygląda zabieg usuwania hemoroidów?

Dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie polipa i hemoroidów z odbytu. Jak będzie wyglądał zabieg. Czy dostanę znieczulenie? W jakiej pozycji zabieg jest wykonywany i ile będę potrzebowała czasu,by dojść do pełnego zdrowia?

Witam. Są różne techniki operacyjne i to zależy od zaawansowania zmian oraz decyzji operatora. Zabieg wykonuje się zwykle w pozycji ginekologicznej. Także od rozległości zabiegu będzie zależała rekonwalescencja.

Najczęściej znieczulenie do tego typu zabiegow to tzw ogólne dożylne (pacjent zasypia po kroplówce na około 15 min, potrzebnych do wykonania zabiegu), niekiedy potrzebne jest znieczulenie "dokręgowe" - zależy od operatora. Pacjent spoczywa w pozycji bocznej lub na brzuchu z podniesioną miednicą. Niektórzy chirurdzy operują układając pacjentów w położeniu ginekologicznym. Gojenie po wycięciu polipa może zająć parę dni, po wycięciu guzków krwawniczych - parę tygodni.