Przebieg zabiegu usunięcia hemoroidów i polipa z odbytu

Jakie jest najodpowiedniejsze znieczulenie przy usuwaniu hemoroidów i polipa z odbytu? Czy odczuwa się ból w trakcie zabiegu? Jak reagują pacjenci? Czy leżąc w trakcie zabiegu w pozycji ginekologicznej mogę liczyć na zasłonięcie części intymnych ciała?

Rodzaj znieczuleni należy uzgodnić z anestezjologiem i operującym chirurgiem, z nimi tez należy omówić szczegóły. Pojęcie intymności w sytuacji leczenia operacyjnego jest zwykle przestrzegane w granicach dyktowanych wymogami przygotowania pola operacyjnego.

Większość zabiegów tego typu można przeprowadzić w znieczuleniu dożylnym (pacjent zasypia na czas trwania procedury, w czasie której nie odczuwa się bólu. Pacjenci dobrze znoszą takie operacje. Oczywiście zespół operacyjny zapewnia intymność - o jej rodzaj warto zapytać przed zabiegiem. Niektóre zabiegi odbywają się w poz. na brzuchu z uniesioną miednicą.