Zabieg skrzywionej przegrody nosowej a znieczulenie

witam, we wrzesniu mam zabieg odnosnie krzywej przegrody nosa. prosze mi powiedziec czy jest szansa zebym dostal znieczulenie ogolne? boje sie miejscowego i widoku wykonywanego zabiegu...

Witam serdecznie !

Zabieg przeważnie jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, choć zależy to od szpitala. Znieczuleniu miejscowe jest wystarczające do tego zabiegu, wszyscy pacjenci znoszą go bez problemu. Podczas zabiegu pacjent ma zasłonięte oczy, więc jeśli nie chce to nic nie zobaczy.

Zabieg w znieczuleniu miejscowym pozwala na sprawdzenie drożności zabiegu już w jego trakcie. W trakcie znieczulenia miejscowego krwawienie jest także mniejsze.