Jak wykryć i leczyć rabdomiolizę?

Dzień dobry
Mam pytanie o rabdomiolizę - co to właściwie jest, jakie badania należy wykonać w celu wykrycia tej choroby i czym leczyć rabdomiolizę, jeśli zostanie wykryta? I czy można tę chorobę w 100% wyleczyć?
Pół roku byłam leczona izotretynoiną z powodu trądziku, ale dopiero teraz przeczytałam na ulotce, że może ona powodować rabdomiolizę. Nigdy nie słyszałam o takiej chorobie i teraz boję się, że przez leczenie trądziku będę miała jakieś poważne problemy ze zdrowiem :/
Czy rabdomioliza jest niebezpieczna? Do jakiego lekarza powinnam się udać, żeby wykluczyć lub potwierdzić, że jestem narażona na rabdomiolizę - wystarczy do lekarza rodzinnego, czy może od razu do jakiegoś specjalisty? Mieszkam w małej miejscowości, więc mam utrudniony kontakt ze specjalistami, ale w razie czego pojadę do Warszawy.
Prosze o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Rabdomioliza jest to rozpad tkanki mięśniowej które np. może powodować ostrą niewydolność nerek. Należy wykonać zarówno badania z krwi oraz badanie moczu. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie. Leczenie jest objawowe.