Jak mam leczyć ten intensywny trądzik?

Dzień dobry. Niestety, ale mam poważny trądzik na twarzy (ok. 20 krost). problem ten doprowadził do tego, że nie wychodzę w ogóle z domu. Gdy byłem dzieckiem mialem tradzik tylko na czole, wówczas nie mialem kompleksów. Odkad doszly policzki zaczeła sie moja niska samoocena. Cera mi sie robi tłusta co ok. 1-2 godziny. Problem nie pogarsza sie, ale i nie znika. A już dawno powinien. Chcę zapytać czy da sie uzyskać recepte na izotek online? Czy mogą Państwo w drodze wyjatku mi go przepisać? (chodzi mi o sama recepte). Nie chcę pasożytować, po prostu chcę normalności.

Dzień dobry,

Opisany przez Pana przypadek zalecałabym skonsultować z lekarzem rodzinnym bądź dermatologiem, który będzie miał możliwość zbadać Pana zmiany i postawić odpowiednią diagnozę. Izotretynoina (isotretinoin), która jest głównym składnikiem leku Izotek jest silną substancją wykorzystywaną w leczeniu zaawansowanych form większości rodzajów trądziku. Stosowany jest w ciężkim przebiegu choroby.

Jak każdy lek Izotek może również wywołać działania nieporządne, a aby zmniejszyć do minimum skutki uboczne przyjmowania izotretynoiny, należy przed rozpoczęciem kuracji poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz o współistniejących chorobach, jak np. niewydolność wątroby, zespół suchego oka, zwiększone stężenie lipidów we krwi, hiperwitaminoza witaminy A, astma, choroby serca, cukrzyca, zaburzenia odżywania, zaburzenia menstruacji, problemy z układem kostnym, problemy z układem pokarmowym czy depresja.

Dermatolog będzie w stanie zalecić odpowiednie leczenie, a także nakieruje na prawidłową pielęgnacje skóry.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia.