Jak wyleczyć ciągły nieżyt nosa?

Od ponad roku musze stosować leki na udrożnienie nosa. Rano i wieczorem nie da się oddychać bez nich. W ciągu dnia coś przechodzi ale to wciąż nie jest super efekt. Xylometazolin był codziennością, postanowiłem tego już nie używać i ciągle mam uczucie że nos nie jest w pełni drożny. Za dzieciaka miałem płukania zatok w szpitalach. Ale przed tym problemem ponad 10 lat miałem mały problem z zatkanym nosem. Poszedłem zrobić tomograf i otrzymałem takie wyniki: Przyścienne zgrubienia błony śluzowej w prawej i lewej zatoce szczękowej oraz małżowinach nosowych prawych. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe o upośledzonej drożności. Cech destrukcji kostnej nie stwierdza się. Dyskretne, lewoboczne skrzywienie przegrody nosa. Czy powinienem coś z tym zacząć robić? Wróciłem do Polski po latach za granicą i teraz taki problem przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu. A nie wiem gdzie się udać.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na podstawie wyników tomografii można przypuszczać, że istnieją pewne nieprawidłowości anatomiczne, które przyczyniają się do problemu z oddychaniem. W tym przypadku zaleca się skonsultowanie z laryngologiem, który będzie mógł dokładnie ocenić sytuację i zaproponować odpowiednie leczenie.

Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań lub zabiegów, takich jak endoskopia nosa lub chirurgiczna korekcja przegrody nosowej. Jednak decyzja o dalszym postępowaniu i leczeniu powinna być uzależniona od indywidualnego przypadku i diagnozy laryngologa.

Więcej informacji na podobny temat znajdzie Pan w materiałach, do których linki zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-opis-tk-zatok-u-21-latka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-wynik-tk-zatok-i-niezyt-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.