Jak wyleczyć ciągły nieżyt nosa?
Od ponad roku musze stosować leki na udrożnienie nosa. Rano i wieczorem nie da się oddychać bez nich. W ciągu dnia coś przechodzi ale to wciąż nie jest super efekt. Xylometazolin był codziennością, postanowiłem tego już nie używać i ciągle mam uczucie że nos nie jest w pełni drożny. Za dzieciaka miałem płukania zatok w szpitalach. Ale przed tym problemem ponad 10 lat miałem mały problem z zatkanym nosem. Poszedłem zrobić tomograf i otrzymałem takie wyniki: Przyścienne zgrubienia błony śluzowej w prawej i lewej zatoce szczękowej oraz małżowinach nosowych prawych. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe o upośledzonej drożności. Cech destrukcji kostnej nie stwierdza się. Dyskretne, lewoboczne skrzywienie przegrody nosa. Czy powinienem coś z tym zacząć robić? Wróciłem do Polski po latach za granicą i teraz taki problem przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu. A nie wiem gdzie się udać.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
na podstawie wyników tomografii można przypuszczać, że istnieją pewne nieprawidłowości anatomiczne, które przyczyniają się do problemu z oddychaniem. W tym przypadku zaleca się skonsultowanie z laryngologiem, który będzie mógł dokładnie ocenić sytuację i zaproponować odpowiednie leczenie.
Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań lub zabiegów, takich jak endoskopia nosa lub chirurgiczna korekcja przegrody nosowej. Jednak decyzja o dalszym postępowaniu i leczeniu powinna być uzależniona od indywidualnego przypadku i diagnozy laryngologa.
Więcej informacji na podobny temat znajdzie Pan w materiałach, do których linki zamieszczam poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-opis-tk-zatok-u-21-latka
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-wynik-tk-zatok-i-niezyt-nosa