Jak wyleczyć nawroty infekcji dróg rodnych?

Witam, Prośba o pomoc. Mam nawracajace infekcje pochwy: pieczenie, świąd itp. typowy dla grzybicy, który powraca mimo wprowadzanie odpowiedniego leczenia przez mojego lekarza. Byłam ostatnio u swojego ginekologa po nawrocie, zrobilismy wymaz: lekarz po wyglądzie śluzu stwierdził, że wszystko mu mowi, że to musi być infekcja grzybicza. Dzisiaj otrzymałam wyniki wymazu z pochwy: ujemny. Z badanego materiału wyhodowano mikroflorę kolonizującą błonę śluzową pochwy. Grzybów drożdżopodobnych nie wyhodowano.

Infekcja może wynikać z zakażenia bakteriami atypowymi (np. Chlamydia), których obecność nie zostanie wykazana w posiewie. W takim przypadku konieczna będzie antybiotykoterapia.

Proszę porozmawiać z lekarzem na temat probiotykoterapii i prawidłowej higienie (mycie nie powinno być zbyt inwazyjne i naruszać fizjologicznej flory).