Jak wyleczyć wypuklinę krążka?
witam mam ucis na lewa noge ,bylam u neurologa i wyslal mnie na tk .Po badaniu wyszlo mi drobna wypuklina krazka ml L1-L2 dosc duza wypuklina krazka L4-L5 masywna przepuklina krazka L5-S1 JAK TO WYLECZYC ...

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam