Jak wyleczyć zaczerwieniony nos?

Byłam już kilka razy u dermatologa, niestety zwątpiłam, bo nic nie pomogło. Może ktoś by wiedział co to może być i jak to wyleczyć. Dodam zdjęcie jak to wygląda. Co prawda zdjęcie nie należy do mnie, lecz bardzo podobnie mój nos wygląda. Czasami te zmiany się jeszcze łuszczą i pieką. Proszę o pomoc, będę wdzięczna!

Witam!

Tego typu zmiany mogą świadczyć o trądziku różowatym, który charakteryzuje się występowaniem zmian rumieniowych, grudkowych i/bądź krostkowych na skórze twarzy - głównie nos, pod oczami i nad łukiem brwiowym. Jednakże mogą być ograniczone np. tylko do nosa. Jednak sugerując się zdjęciem podejrzewałabym zmiany typowo trądzikowe. Może je wywoływać Pani sama, poprzez pocieranie palcami nosa - pobudza to pracę gruczołów łojowych do produkcji łoju.

Pozdrawiam,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat