Jak zabezpieczyć się podczas pierwszego stosunku?

Mam 19 lat, a mój chłopak 21 i chce ze mną uprawiać seks, ale ja się boję, bo to pierwszy raz dla mnie i nie chcę zajść w ciążę. Czy jeśli będziemy używać prezerwatywy, bo tabletek nie chcę brać, czy to wystarczy, żeby nie zajść w ciążę? Czy jeśli wytrysku nie będzie, mogę zajść w ciążę?

Witaj,

decyzja o rozpoczęciu współżycia powinna być przemyślana. W trakcie zbliżenia kobieta musi czuć się bezpiecznie, być zrelaksowana i pewna, by móc w pełni odczuwać przyjemność.

Poniżej podam Ci kilka linków, z którymi powinnaś się zapoznać. Znajdziesz tam informacje na temat wyboru najwłaściwszej metody zabezpieczenia, ich wad i zalet oraz ewentualnego ryzyka ciąży.

Prezerwatywa jest stosunkowo dobrą metodą antykoncepcji. Ryzyko ciąży przy prawidłowym jej stosowaniu wynosi 3-4:1300. Jeżeli ryzyko to wydaje Ci się wysokie, to pamiętaj, że jedyną skuteczniejszą metodą antykoncepcji jest antykoncepcja hormonalna. Warty podkreślenia jest również fakt, iż nie ma żadnej 100% pewnej metody antykoncepcji.

Jeżeli zatem zdecydujecie się na prezerwatywy, pamiętajcie, by kupować je aptekach. Dodatkowo, przed pierwszy użyciem należy zapoznać się z instrukcją załączoną do opakowania, co pozwoli zminimalizować jej nieprawidłowe działanie, a tym samym ryzyko ciąży.

http://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy
http://abcantykoncepcja.pl/ktora-metode-antykoncepcji-wybrac

Pozdrawiam