Duża częstotliwość uprawiania seksu i ryzyko ciąży przy zabezpieczeniu prezerwatywą

witam od ostatniego czasu kocham się z dziewczyną i uprawiamy sex nawet 4 razy ciągu jednej nocy i moje pytanie jest takie czy jest to zdrowe i czy zagraża zdrowiu ? oczywiście mój wysiłek jest wyczerpany (lepiej mi się śpi) i robię to prezerwatywą ale taką metodą jak po wytrysku idę pod prysznic umyje członka wysikam się i znów powtarzamy i czy jest ryzyko zajścia w ciąża ?

Dzień dobry.

Nie ma powodu, by obawiać się, że częstotliwość współżycia, o jakiej Pan pisze zagrażać może Pańskiemu zdrowiu. W przypadku przekroczenia granicy Pańskich możliwości, Matka Natura sama zadba o to, by nie przeholować, powodując np. brak bądź zmniejszenie wzwodu, spadek podniecenia, dzięki czemu będzie Pan mógł pozwolić sobie na dłuższy odpoczynek i regenerację sił.
Ryzyko zajścia w ciążę partnerki przy działaniach, jakie Pan podejmuje, wydaje się być znikome, nie można jednak całkowicie go wykluczyć. Poza prezerwatywą, kąpielą i oddawaniem moczu po stosunku (o którym wspominała już Michalina Wisłocka w swojej "Sztuce kochania"), warto zadbać o zabezpieczenie również partnerki. Wystarczy wizyta u ginekologa, który może zaproponować alternatywne metody antykoncepcji (o ile partnerka jest osobą pełnoletnią).
Pozdrawiam.

Częste stosunki seksualne nie niosą za sobą zagrożeń zdrowotnych (należy uważać na ewentualne otarcia). Proszę jednak pamiętać, że od seksu można się uzależnić. Seksoholizm to jednostka chorobowa mająca negatywny wpływ na funkcjonowanie człowieka. Seksoholizm objawia się przymusem przejawiania zachowań o charakterze seksualnym, trudnościami z odraczaniem tych zachowań oraz ich negatywnym wpływem na życie społeczne (zawodowe, emocjonalne).
Proszę pamiętać, że każdy z nas jest inny i każdy z nas ma inny poziom zapotrzebowania na seks. Jednym wystarczy "raz" na dwa tygodnie, inni potrzebują "kilkakrotnie" w ciągu dnia. Na nasz popęd seksualny ma wpływ wiele czynników (np. stan zdrowia, poziom zmęczenia, wiek itp.) i może się on zmieniać w ciągu naszego życia. Najważniejsze by częstotliwość stosunków odpowiadała obojgu partnerom.
Odnośnie prezerwatyw. Żaden środek antykoncepcyjny nie jest w 100% skuteczny. Jeżeli chodzi o prezerwatywę to jej skuteczność mierzona Indexem Pearla waha się między 3 a 15. Oznacza to, że w ciągu roku na 100 kobiet,3 do 15 zaszło w ciążę stosując tę metodę antykoncepcji. Badania wykazały, że częściej ciąża przytrafiała się parom z małym stażem i doświadczeniem w stosowaniu prezerwatyw. W większości przypadków ten środek zawodzi z powodu jego nieumiejętnego stosowania. By zwiększyć bezpieczeństwo stosowania prezerwatyw proponuję kupować produkty pakowane w pudełka, które nie noszą znamion uszkodzenia, proszę poszukać na opakowaniu odpowiedniego atestu (Ministerstwa Zdrowia), sprawdzać datę ważności, nie kupować prezerwatyw, które narażone były na długotrwałe nasłonecznienie i/ lub wysoką temperaturę (np. opakowań, które stoją na wystawie okiennej). Prezerwatywy są jednorazowego użytku, nie należy jednocześnie zakładać więcej niż jedną sztukę. Jeżeli używacie Państwo dodatkowo substancji nawilżających, żeli, kremów, globulek itp. należy zorientować się czy można używać ich w połączeniu ze stosowaniem prezerwatywy. Niezwykle ważne jest prawidłowe założenie prezerwatywy na członek, w tym celu zawsze należy stosować się ściśle do instrukcji zawartej ma opakowaniu. Jeżeli chcecie Państwo zwiększyć skuteczność antykoncepcyjną proponuję sięgać po prezerwatywy z substancja plemnikobójczą.