Jak zabezpieczyć zęby dziecka przed osadem?

Witam. Dziecko bierze żelazo w kroplach po 2 dniach ma już czarny nalot a miał bialutkie zęby. Dziecko ma 1,3 miesiące. Myje zęby mu i płuczę wodą ale nie umie dobrze wypić tego żelaza aby ominąć zęby. Jak może wybielić lub zabezpieczyć zęby dziecku przed tym brzydkim osadem?

Dzień dobry.
Proszę spróbować przed podaniem żelaza zabezpieczyć zęby cienką warstwą wazeliny.
Po podaniu dokładnie zetrzeć wazelinę gazikiem i umyć zęby szczoteczką z małą ilością pasty.

Pozdrawiam serdecznie!