Przebarwienie na zębie

Od dziecka mam przebarwienie w postaci białej plamy na jedynce. Czy jest jakiś sposób na zredukowanie widoczności tego przebarwienia? Niestety pasty wybielające nie pomagają, co mogło być przyczyną pojawienia sie tej plamki?

Biała plama to przypuszczalnie miejscowa fluoroza. Pasty wybielające nie dadzą żadnego efektu. Można spróbować wybielania gabinetowego. Są pewne preparaty do stosowania wyłącznie przez stomatologa które zmniejszają widoczność takich defektów. Jest to jednak sprawa indywidualna i niezbędna jest konsultacja w gabinecie stomatologicznym.

Witam. Prawdopodobnie jest to fluoroza, jeśli przebarwienie dotyczy powierzchownej warstwy szkliwa, można za pomocą specjalnego preparatu ją zetrzeć, jednak jeśli obejmuje całą grubość szkliwa można je usunąć i wypełnić materiałem światłoutwardzalnym. Jaki jest stan szkliwa musi ocenić dentysta.Pozdrawiam Krystyna Pikała

Nie ma , pasty i środki wybielając mogą pogłębić efekt.Trudno jednoznacznie określić przyczynę , żródło w okresie rozwojowym zęba.
Czasem w zależności od charakteru plamki wybielenie profesjonalne zębów może zmniejszyć efekt widoczności plamki

Wybielanie na ogół powoduje, że takie białe plamki są jeszcze bardziej widoczne. Może Pani spróbować kuracji kremem Tooth Mousse - należy nakładać krem na zęby wieczorem po umyciu zębów codziennie przez miesiąc. Potem nie należy już nic jeść ani pić. Taka kuracja często zmniejsza widoczność białych plamek na zębach. Tooth Mousse kupi Pani w sklepach internetowych lub sklepach z artykułami dla stomatologów.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
www.vital-dent.pl