Jak zamienić tkankę tłuszczową na jędrne ciało?

witam ; ) jestem dziewczyną i mam 18 lat, waże z 80 kg, wzrost 178 i nie wiem co mam zrobić zeby tłuszcz zamienic na jędrne ciało. Staram sie nie jesc po 18, ani duzych porcij. Ćwicze w domu ale własnie jakoś za bardzo nie widze efektów :c Czesto chodze na spacery i staram sie unikać słodyczy ale nie zawsze mi sie chce. Co moge zrobić w tym kierunku? Najbardziej to mi zalezy na brzuchu i pośladkach żeby pozbyć sie tej nie potrzebnej tkanki tłuszczowej. Była bym bardzo wdzięczna ; )

Witam!
Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera. Trening powinien być dostosowany indywidualnie. Istotne jest, aby aktywność była regularna i systematyczna. Jeśli kondycja fizyczna jest niska, to warto zacząć od krótkich treningów i systematycznie je wydłużać.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam!

Jeżeli zależy Pani na uzyskaniu ładnej sylwetki, to rzeczywiście należy nastawić się na większą i przemyślaną aktywność fizyczną -- być może zajęcia fitness grupowe będą dla Pani dobrą alternatywą, gdyż zwiększą motywację do regularnych ćwiczeń...?

W Pani przypadku mają zastosowanie ogólne reguły zdrowego odżywania: regularne spożywanie 5 posiłków dziennie, w tym ostatniego około 2 godziny przed pójściem spać oraz odpowiednie nawadnianie (około 2 litrów wody, najlepiej mineralnej, dziennie), nie zapominając o jakości produktów, które się wybiera.

Ważne jest też indywidualne przeanalizowanie Pani sposobu odżywania: czy nie znajduje się w nim zbyt wiele cukrów prostych, albo tłuszczu...? Czy dieta jest zbilansowana? Warto byłoby więc zastanowić się nad wizytą u dietetyka i tam zweryfikować te kwestie.

Alternatywą dla słodyczy, szczególnie w miesiącach letnich, są świeże owoce (truskawki, maliny, morele, brzoskwinie, czereśnie... całe mnóstwo sezonowych!), które można połączyć z jogurtem naturalnych i np. płatkami musli. Polecam Pani spróbować takiego rozwiązania, gdy przyjdzie ochota na coś słodkiego.

Pozostaję do dyspozycji!

Pozdrawiam serdecznie,
Monika Frank - Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/