Jak zapobiec ponownej ciąży pozamacicznej

Witam, Rok temu byłam w ciąży jednak w 6 tyg okazalo sie ze to ciaza pozamaciczna chcialam sie dowiedziec czy taka ciaza moze sie powtorzyc? co zrobi zeby zapobiec takiej ciazy? jakie badania nalezy wczesniej wykonac i dlaczego tak sie stalo co bylo powodem ? Moje miesiaczki sa raz bardzo obfite raz mniej i zawsze nie dostaje ich w terminie przy tym sa bardzo bolesne jak przy takich miesiaczkach mozna obliczyc dni plodne? czy wg bede mogla miec dzieci? Staram sie od 4 msc i nic z tego...:(

Witam,
- nie da się przewidzieć ani zapobiec kolejnej ciąży pozamacicznej,
- proszę pamiętać, że nadal jest szansa na prawidłową ciążę
- żadnych badań nie wykonuje się w diagnostyce / ustalani przyczyny ciąży ektopowej
- trudno ocenić dni płodne jeżeli krwawienia występują nieregularnie; przy cyklach 28dniowych dni płodne wyznaczamy między 10 a 14 dniem cyklu.