Jak zapobiec zarażaniu innych wirusem HPV?

Jeśli mam wirusa HPV. To jak postępować, aby nie zarazić innych? Na pewno powstrzymać się od kontaktów seksualnych. Ale na przykład czy korzystając w domu ze wspólnej toalety czy wanny mogę kogoś zarazić? Jak uniknąć roznoszenia tego wirusa? Nie chcę zarażać innych. Proszę o pomoc.

Adam Głuszak

Witam.
Zakażenie HPV szerzy się skutecznie drogą seksualną. Korzystanie ze wspólnej łazienki nie stanowi drogi zakażenia. Unikać roznoszenia można poprzez zaprzestanie kontaktów seksualnych lub zabezpieczenie prezerwatywą (niecałkowita skuteczność)
Pozdrawiam