Jak zinterpretować wynik LYM 49,9 %L.

Mąż ma 50 lat, od maja zaczął kaszleć. Lekarz stwierdził zapalenie tchawicy, dostał antybiotyk. Kaszel nieco zmalał. Potem przez 10 dni zażywał biseptol. Kaszel nadal się utrzymuje- kilka razy w ciągu dnia. Podczas kaszlu słychać zaciąganie powietrza, potem następują 3-4 kichnięcia. Podczas badań okresowych ( bez badania krwi i prześwietlenia płuc, otrzymał zdolność do pracy. Zmusiłam męża jednak do zrobienia badania krwi. Niepokoi mnie wynik limfocytów. Proszę o interpretację wyników. WBC 6,7 K/uL LYM 3,3 49,9 % L MID 0,4 6,4%M GRAN 2,9 43,7%G RBC 4,99 M/uL HGB 15,2 g/dL HCT 44,6% MCV 89,3 fL MCH 30,5 pg MCHC 34,1 g/dL RDW 13,7% PLT 200 K/uL MPV 10,4 fL OB 6mm/h Zażywa detralex z powodu bólów nóg (pracuje fizycznie )
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Jeśli koniecznie chciałoby się wskazać odchylenia wśród powyższych wyników, mogłyby być to nieco za wysoki odsetek limfocytów ( N 20-45%) oraz zbyt niski odsetek granulocytów obojętnochłonnych (N 60-70%).
Jednak ważniejsze są liczby bezwzględne tych komórek, a one mieszczą się w normach.

W związku z przebytą infekcją oraz utrzymującymi się dolegliwościami doradzałabym wizytę u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie