Jak zmniejszyć opuchliznę po urazie stawu?

Syn 2 tyg temu upadł wychodząc z autobusu. Po wizycie na SOR i zrobieniu prześwietlenia wyszło skręcenie i naderwanie stawu skokowego. Syn dostał zwolnienie w wf-u na 3 tygodnie i zalecenie ograniczenia chodzenia. Niestety po okładach , opuchlizna nie schodzi . Nie wiem co dalej z tym robić

Jeżeli odczyn zapalny utrzymuje się 2 tygodnie po urazie i nie zauważyła Pani zmniejszenia dolegliwości, konieczna będzie konsultacja ortopedyczna. Może Pani stosować miejscowo maści zawierające niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. Naproxen).