Jak zniwelować zaczerwienie po wyduszeniu krostki?

Witam.mam randke dzis wieczorem a na twarzy wyskoczyla mi krostka wydusilam ja i mam czerwona plame nawet jak naloze korektor i podklad to to widac :( czy jest cos co zmniejszy ja ? Stosowalam spirytus salicynowy ale malo pomogl. Pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim nie powinna Pani wyduszać krostki. Opisane zaczerwienienie jest bowiem konsekwencją urazu i stanu zapalnego. Niestety nie ma takiej możliwości, by zamaskować zaczerwienienie w inny sposób niż poprzez makijaż. Proszę spróbować użyć zielony korektor - jest bardzo skuteczny w maskowaniu takich zmian.