Jak zrozumieć takie wyniki robione z uwagi na wypadanie włosów?

Witam, odebrałam swoje wyniki krwi (robione głównie z uwagi na wypadanie włosów). Od niecałego roku biorę leki na niedoczynność tarczycy (Letrox) - odkąd w ciąży uznano TSH za zbyt wysokie (3,3). Obecnie, 7 miesięcy po porodzie: 1) kortyzol - 991 nmol/l (norma do 507) 2) TSH - 0,76 (norma 0,270-4,2) 3) estradiol - 9,31 (normy różne w zależności od dnia cyklu, mój był badany dokładnie 8 dnia cyklu) 4) progesteron - 0,2 5) prolaktyna - 524 (norma 102-496) 6) testosteron - 0,23 (norma 0,06-0,82) 7) ferrytyna - 42,7 ng/ml (norma 13-150) Przeraził mnie tak wysoki poziom kortyzolu. O czym mogą świadczyć powyższe wyniki?

Dzień dobry, podwyższony kortyzol może wynikać z otyłości, stresu, niedożywienia, nadmiernego wysiłku fizycznego, ale może także świadczyć o nadmiernej produkcji tego hormonu przez nadnercza. Proszę skonsultować wynik z lekarzem zlecającym badania, być może będzie konieczne ponowne oznaczenie stężenia kortyzolu lub inne badania.