Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania hormonalne a znaczne wypadanie włosów

Ostatnio robiłam badania hormonalne, ponieważ zauważyłam u siebie znaczne wypadanie włosów. Wyniki: testosteron: 0,76 (norma 0,06-0,82), DHEA: 374,60 (norma 148-407), Androstendion: 5,50 (norma 0,75-3,89), TSH: 3,05 (norma 0,27-4,20). Czy te wyniki powinny mnie niepokoić? Czy powinnam udać się do konkretnego specjalisty w celu zbadania się pod jakimś kątem? Dodam, że mam 20 lat, miesiączkuje regularnie, co 29 dni, nie mam żadnego nadmiernego owłosienia i innych niepokojących objawów. Pozdrawiam
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Kurzajki zagrożenia wycinania

Kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze. Aby się ich pozbyć, można je wyciąć. Jednak może to wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Takie wyniki badań mogą wskazywać na łysienie pochodzenia androgenowego, które można skutecznie leczyć. Proszę skontaktować się z dermatologiem, który zaleci właściwe leczenie.

0

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy