Jakie badania przy nadmiernym wypadaniu włosów u 30-latki?

Mam 30 lat i strasznie wypadają mi włosy wręcz łysieje . Jakie powinnam zrobić badania by to zdiagnozować i leczyc? Co może być przuczyna?

Przy problemie wypadania włosów, w pierwszej kolejnosci warto sprawdzic morfologie, tarczyce, i zelazo. Kolejno warto skorzystac z konsultacji ginekologicznej z usg (cysty hormonalnie czynne w obrebie jajnikow). Rozwazyc mozna tez badania hormonalne (testosteron, DHEAS, androstendion, kortyzol i inne). Warto tez udac sie do dermatologa, aby zbadac stan skory glowy.