Jak zrzucić zbędne kilogramy po drugiej ciąży?

Witam serdecznie. Mam 27 lat, 7 tygodni temu urodziłam drugie dziecko po sześcioletniej przerwie. W tej ciąży przytyłam 26 kilogramów :( po samym porodzie ubyło 11. Jestem osobą wysoką mam 185 wzrostu i ważę 105 kg :( źle się czuję sama ze sobą, jestem ociężała i bardzo mocno się pocę (wcześniej tak nie było). Jak w miarę szybko zrzucic zbędne kilogramy? Dodam że karmię maluszka piersią więc nie mogę sobie pozwolic na diety. Bardzo proszę o pomoc.

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Ogólne wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Rozumiem że skoro karmi Pani piersią nie może stosować rygorystycznych diet ale prawidłowa dieta wcale nie musi kojarzyć się z głodówka lub ,,niewygodnym i wymyślnym jedzeniem'' Powinna Pani skupić się na zasadach zdrowego odżywiania. dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana, tak aby dostarczała Pani niezbędnych składników dla maluszka ale nie przekraczała znacząco własnego zapotrzebowania energetycznego. Proszę jeść regularne 5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Lepiej mniejsze porcje a częściej. W ten sposób przyspieszy Pani przemianę materii. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu

Proponuję również, w miarę możliwości jak dziecko śpi, poćwiczyć choćby w domu, chodzić częściej na spacery i więcej się ruszać.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana mogłabym zaproponować ułożenie indywidualnej i dobrze zbilansowanej diety.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia takiej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk