Jak zrzucić zbędne kilogramy po drugiej ciąży?

Witam serdecznie. Mam 27 lat, 7 tygodni temu urodziłam drugie dziecko po sześcioletniej przerwie. W tej ciąży przytyłam 26 kilogramów :( po samym porodzie ubyło 11. Jestem osobą wysoką mam 185 wzrostu i ważę 105 kg :( źle się czuję sama ze sobą, jestem ociężała i bardzo mocno się pocę (wcześniej tak nie było). Jak w miarę szybko zrzucic zbędne kilogramy? Dodam że karmię maluszka piersią więc nie mogę sobie pozwolic na diety. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Ogólne wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam serdecznie,

Rozumiem że skoro karmi Pani piersią nie może stosować rygorystycznych diet ale prawidłowa dieta wcale nie musi kojarzyć się z głodówka lub ,,niewygodnym i wymyślnym jedzeniem'' Powinna Pani skupić się na zasadach zdrowego odżywiania. dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana, tak aby dostarczała Pani niezbędnych składników dla maluszka ale nie przekraczała znacząco własnego zapotrzebowania energetycznego. Proszę jeść regularne 5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Lepiej mniejsze porcje a częściej. W ten sposób przyspieszy Pani przemianę materii. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu

Proponuję również, w miarę możliwości jak dziecko śpi, poćwiczyć choćby w domu, chodzić częściej na spacery i więcej się ruszać.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana mogłabym zaproponować ułożenie indywidualnej i dobrze zbilansowanej diety.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia takiej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty