Jak zwiększyć odporność u rocznego dziecka?

moja córka właśnie kończy rok, zaczyna żłobek. Czy w jej wieku można jakoś uodpornić dziecko przed chorobami związanymi z kontaktem z większą ilością dzieci, które mogą chorować i roznosić bakterie? Agata do tej pory była już przeziębiona z 4 razy. Często miewa katar. Po urodzeniu do pół roku podawałam jej priobiotyk ale nie widziałam efektu z nim czy bez.

Nie ma idealnych metod w tym wieku. Ale nie należy ograniczać kontaktu dziecka z infekcjami - może to spowodować skłnność do alergii. 10-12 zapaleń gardła i nosa u dzieci w tym wieku to norma. Jedyną ewentualną metodą są dodatkowe szczepienia np pneumokoki meningokoki rotawirusy na grypę (> 3 lat) - proszę zapytać pediatrę