Jaką dawkę Lacipilu stosować?

Witam. Mam 34 lata i zdiagnozowanie nadciśnienie tętnicze. Lekarz przepisał mi Lacipil. Początkowo brałam dawke 2 mg wieczorem. Od pewnego czasu przestał jednak dzialac i ciśnienie przy każdym mierzeniu mialam ok 160/100, zaczęłam przyjmować cała tabletkę tzn. 4 mg wieczorem przed snem. Rano mam ciśnienie ok 135/100, popołudniu juz 160/110. Czy powinnam zaczac przyjmowac lek rano, a może podzielić i 2 mg rano i 2 mg wieczorem? Czy mozna jakos wspomoc dzialanie leky? Nie chcialabym juz zwiekszac dawki do 6 mg na dobe a bardzo mi zalezy na unormowaniu poziomu cisnienia, niedlugo czeka mnie operacja a to jest jedno z glownych przeciwskazan do jej wykonania. Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.

Wskazane byłoby raczej pozostawienie leku w dawce 4mg wieczorem oraz dołączenie w dzień drugiego leku z innej grupy. Np diuretyku. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.