Jaką dietę wprowadzić, by w końcu schudnąć?

witam! chcialabym schudnac ale niewiem jak probowalam wszystkiego. obecnie jezdze na rowerze prawie codziennie i zero rezultatow. czy powinnam wprowadzic jeszcze jakas diete?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Witam,

ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie bez danych, takich jak: obecna masa ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, wzrost. Na podstawie tych danych dietetyk wylicza Pani zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. W oparciu o wywiad i analizę sposobu żywienia i składu ciała dopasowuje plan redukcyjny. Co do braku efektów przy jeździe na rowerze to oczywiście przy redukcji i aktywności fizycznej powinna być stosowana dieta, natomiast powinna być ona oparta o zmiany w obecnych nawykach żywieniowych. Nie powinna to być dieta restrykcyjna i krótko okresowa, ponieważ takie kończą się zwykle efektem jo - jo. Dieta bez ćwiczeń oraz ćwiczenia bez diety nie przynoszą, tak szybkich i długotrwałych efektów, jak połączenie tych rzeczy. Ponadto dieta, to tak naprawdę zdrowe odżywianie, które nie tylko pomaga utrzymać ciało w dobrej kondycji ale też stanowi profialktykę poważnych chorób, dlatego też należy zwrócić na nią uwagę, zwłaszcza przy odchudzaniu.
pozdrawiam,
Barbara Wójcik
dietetyk

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty