Jaka drogę leczenia wybrać przy nawracających torbielach jajnika?

Jaka drogę leczenia wybrać przy nawracajacych torbielach prawego jajnika? Lekarz zalecil najpierw duphaston 2x1 od16dc do 26 dc, przez kolejne 3 m-ce tab. antykoncepcyjne aby uspokoic jajnik. Chcialabym zajsc w ciaze a poniewaz mam juz 34 lata to powoli zostaje mi coraz mniej czasu. Czy faktycznie jakies lepsze korzysci uzyskam po tych kilku miesiacach przerwy czy tez nie ma naukowych dowodów na to że kilkumiesieczna przerwa w pracy jajnika wpływa korzystnie na ich prace i tylko "strace" te 3 miesiace w staraniach o dziecko?

Torbiele na jajniku mogą niestety powodować brak owulacji, zanim zastosuje Pani antykoncepcję, która może rzeczywiście zmniejszyć rozmiary torbieli, proponowałabym ocenę pod USG czy jest owulacja - jeśli tak, podejmowałabym próbę zajścia w ciążę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.