Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na co uważać, zażywając antybiotyki?

Antybiotyki to preparaty, które z jednej strony mają nam pomóc przezwyciężyć groźne bakterie, a z drugiej - znacznie osłabiają całą naszą odporność. Obejrzyj film i dowiedz się, na co uważać zażywając antybiotyki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w przypadku uczulenia na penicylinę i jej pochodne (w postaci leków Ospamox i Ospen), Amoksiklav również może być nieodpowiedni, ale już Clindamycin należy do grupy linkozamidów, więc powinien być bezpieczny dla Pani.

O rodzajach antybiotyków przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-antybiotykow.

Przy uczuleniu na penicylinę istnieje szeroka grupa antybiotyków, które mogą być bezpiecznie stosowane. Są to m.in. cefaleksyna, makrolidy czy erytromycyna. Jednak decyzję o zastosowaniu konkretnego leku powinien podjąć chirurg, który będzie wykonywał ekstrakcję ósemek. Oczywiście musi go Pani poinformować o reakcji alergicznej na penicyliny.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-uczulenie-na-penicyline.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy