Jaka jest interpretacja RM głowy u 59-latki?

Proszē o pomoc. Chodzi o interpretację rm głowy Około i nadkomorowe widoczne nieliczne,słabo ograniczone obszary o hyperintensywnym w obrazach tirm i t2 zależnych sygnale o śr. Do 2,5 mM nie powodujące ograniczenia dywizji, co przemawia za dość starymi ogniskami o charakterze naczyniopochodnym, niedokrwiennym (mikroudarowym)

Witam!
W RM głowy w istocie białej znaleziono drobne, nieliczne, stare ogniska o charakterze naczyniopochodnym. Wg tej hipotezy powstały one w przeszłości na skutek utrudnienia krążenia krwi w drobnych tętniczkach - rodzaj mikroudaru niedokrwiennego. Takie sprawy przechodzimy bez leczenia, nawet nie wiemy kiedy. Tego praktycznie się nie leczy. Może to być sygnałem do profilaktycznego obniżenia lepkości krwi - Acard.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.